1

2

3

4

5

6

7

8

Duke filluar aktivitetin me 1909 nën emrin Suzuki Loom Works, kompania regjistrohet zyrtarisht me 1920. Që nga themelimi në Hamamatsu, Japoni, SUZUKI është rritur dhe ka zgjeruar aktivitetin e tij në nivel ndërkombëtar duke u bërë një nga përfaqsuesit kryesorë të industrisë automobilistike, motociklistike dha asaj të prodhimit të motorëve me djegje të brendshme.

 

GAZ është prodhuesi më i mirë I automjeteve komerciale në Rusi. Produktet e kompanisë përfshijnë automjetet komerciale, autobusë, motorë  dhe mbi 500 lloje të automjeteve speciale.

Themeluar më 1945, Mahindra hyn në industrinë automobilistike duke prodhuar në vitin 1947 modelin legjendar fuoristradal Willys Jeep në  masë të gjerë.Në vitet në vazhdim, Grupi Mahindra & Mahindra është involvuar në aktivitete të shumllojshme për të plotësuar sa më mirë e më plotë nevojat e klintelës së saj. Mahindra ndjek një një model unik biznesi I cili konsiston në krijimin e kompanive me fuqi dhe pavarësi individuale të cilat gëzojnë njëkohësisht sinergji në shkallë grupi.

UAZ është një prodhues automobilash me qendër në Ulyanovsk, Rusi, i cili prodhon automjete jo urbane, autobusë dhe kamionë. Është pjesë  e grupit të automobilave Sollers që nga viti 2000. Mbi 4.6 mln automjete janë prodhuar që nga viti 1941. Mbi 14 mln motorë ZMZ janë prodhuar që nga viti 1958. Në vitin 2016 pjesa e tregut UAZ në Rusi arriti në 24% të tregut të LCV dhe MPV.

 Lada është një markë e makinave të prodhuara nga AvtoVAZ  një kompani ruse në pronësi të Renault. Nga janari 2021 e tutje Lada është e   integruar me markën  Dacia. Makinat e para të prodhuara nga AvtoVAZ, atëherë një ndërmarrje shtetërore, u prodhuan me asistencë teknike   nga Fiat dhe u tregtuan nën emërtimin Zhiguli. Marka Lada u shfaq në 1973, fillimisht duke qenë e fokusuar jashtë shtetit para se të bëhej   marka kryesore e AvtoVAZ për të gjitha tregjet në vitet 1990. Groupe Renault mori kontrollin e markës në 2016.

Kia Motors Corporation - Nje prodhues Automjetesh nga me cilesoret me rritjen me te shpejte ne Bote - eshte themeluar ne 1944 dhe eshte prodhuesi i pare dhe me i vjeter korean i mjeteve te motorizuara.Kia Motors synon te behet nje nga prodhuesit me prestigjoze dhe me te medhenj te automjeteve ne bote. Me shume se 1.4 milion automjete ne vit prodhohen ne 14 qendra prodhimi dhe montimi ne tete shtete. Ato shiten dhe sherbehen nepermjet   nje rrjeti distributoresh dhe shitesash i cili mbulon 165 vende.

Reth Artinel

27 Shkurt 2013
30 Korrik 2012
09 Korrik 2012
09 Korrik 2012
09 Korrik 2012

Sherbime

06 Tetor 2012
06 Tetor 2012
29 Korrik 2012
29 Korrik 2012

Njoftime

Kontakt & Social

Adresa: Vore
E-mail: Questo indirizzo email è protetto dagli spambots. E' necessario abilitare JavaScript per vederlo.
Cel:  +355 6820 20187